Вітаміни

Вітаміни це категорія з продуктами, що містять важливі незамінні речовини. Вони не можуть вироблятися нашим організмом самостійно, тому важливо регулярно поповнювати їхні запаси. Вітаміни можна описати як компоненти, що беруть участь у всіх метаболічних процесах в організмі. Тому їх достатня кількість абсолютно необхідна для правильного функціонування організму. Вони впливають на ріст, регенерацію, травлення, вилучення енергії з проковтнутих поживних речовин, нервову систему, імунітет та інші важливі процеси.

 

Зазвичай вони потрібні нам щодня у вазі кількох десятків міліграмів або одиниць мікрограмів. Кількість, необхідна нашому організму, залежить від статі, віку, споживання енергії, рівня активності, рівня стресів, які ми сприймаємо, та низки інших чинників. У цій категорії ви знайдете необхідні вітаміни для дітей, дорослих, спортсменів, неспортсменів і всіх, хто хоче підтримати своє здоров'я і життєву силу.

Як поділяються вітаміни?

Вітаміни діляться залежно від розчинності на дві категорії:

 • Жиророзчинні вітаміни - вони пов'язані з жирами з раціону, які необхідні їм для правильного засвоєння. Крім того, вони зберігаються в запасах. 
 • Водорозчинні вітаміни - засвоюються легше, ніж жиророзчинні. Вони потрапляють в організм, де виконують свою роботу, а надлишки згодом виводяться з організму. Однак у більшості випадків ми не можемо їх зберігати в запасах. Тому ймовірність виникнення дефіциту вища, ніж у випадку з жиророзчинними вітамінами. 

Жиророзчинні вітаміни: функції та рекомендована добова норма

Кожен із вітамінів має різні функції в організмі, які ми розглянемо детальніше. Водночас ми ознайомимося з рекомендованим добовим споживанням за даними EFSA та DACH. 

 • Вітамін А (ретинол) є важливим антиоксидантом, який допомагає захистити клітини від окисного стресу. Він відіграє важливу роль в організмі, оскільки бере участь у клітинній спеціалізації та метаболізмі заліза. Він також відіграє роль у підтримці здоров'я слизових оболонок, збереженні здорової шкіри та гарного зору. Крім того, він важливий для імунної системи. Рекомендована добова порція становить 650-850 мкг.
 • Вітамін D (кальциферол) часто згадується в контексті сонячного опромінення. Тому дефіцит вітаміну D може бути особливо небезпечним у зимові місяці, коли ми менше піддаємо свою шкіру впливу сонячних променів і більше часу проводимо в приміщенні. В організмі він бере участь у правильному функціонуванні імунітету, процесі ділення клітин, а також впливає на здоров'я зубів, кісток і м'язів. Крім того, він сприяє правильному засвоєнню фосфору, що знову ж таки може бути пов'язано з його впливом на функцію кісток. Рекомендована добова доза становить 15-20 мкг.
 • Вітамін Е (токофероли і токотрієноли) включає 8 різних сполук, які характеризуються сильною антиоксидантною активністю. Їхня основна функція - захист клітин від окислювального стресу та пошкоджень. Рекомендована добова доза становить 11-15 мг.
 • Вітамін К (філохінон, менахінон) цікавий тим, що він також продукується бактеріями в травному тракті (товстій кишці) і таким чином допомагає нам отримувати його в достатній кількості. Основна функція вітаміну К в організмі полягає в участі в нормальному згортанні крові та підтримці здоров'я кісток. Рекомендована добова доза становить 60-80 мкг.

Водорозчинні вітаміни: функції та рекомендована добова норма

Представники вітамінів з іншої групи також відіграють свою роль в організмі людини, цього разу вони водорозчинні. На додачу до їхніх функцій ми ще раз перерахуємо їхню рекомендовану добову норму за даними EFSA і DACH.

 • Вітамін B1 (тіамін) необхідний нашому організму для виробництва основної форми енергії, АТФ, яка живить нашу повсякденну діяльність. Крім того, він впливає на правильне функціонування нервової системи та психіки. Звісно, не можна забувати, що він сприяє правильній роботі серця. Рекомендована добова доза становить 0,84 - 1,3 мг.
 • Вітамін B2 (рибофлавін) цікавий тим, що бере участь у ферментних реакціях в антиоксидантній системі. В організмі він бере участь в обміні речовин, важливому для виробництва енергії. Крім того, він впливає на нашу психіку, правильний метаболізм заліза і захищає клітини від окисного стресу. Крім того, він сприяє підтримці здоров'я слизових оболонок, червоних кров'яних тілець, здорової шкіри, гарного зору і допомагає зняти втому та виснаження. Рекомендована добова доза становить 1 -1,6 мг.
 • Вітамін B3 (ніацин) важливий для кожної клітини нашого організму. Він впливає на правильний обмін речовин, що важливо для виробництва енергії. Крім того, він впливає на нервову систему, психіку і допомагає зняти втому та перевтому. Він також сприяє підтримці здоров'я шкіри та збереженню здорових слизових оболонок. Рекомендована добова доза становить 11 - 16 мг.
 • Вітамін B5 (пантотенова кислота) здебільшого бере участь у синтезі та метаболізмі стероїдних гормонів, вітаміну D і деяких нейротрансмітерів. Крім того, він допомагає зняти втому, виснаження і сприяє здоровій розумовій діяльності. Він також сприяє правильному обміну речовин, важливому для виробництва енергії. Рекомендована добова доза становить 5 мг.
 • Вітамін B6 (піридоксин) бере участь у використанні організмом глікогену, який необхідний для забезпечення енергією спортивних результатів. Крім того, він сприяє, наприклад, регуляції гормональної активності, правильному функціонуванню імунітету та оптимальному виробництву червоних кров'яних тілець. Крім того, він допомагає зняти втому, виснаження, підтримує функції психіки, нервової системи та сприяє обміну речовин, важливому для виробництва енергії. Рекомендована добова доза становить 1,4 - 1,7 мг.
 • Вітамін B7 (біотин, вітамін H) зв'язується з білками в раціоні, природно, він впливає на метаболізм усіх макроелементів в організмі. Він також бере участь у правильному функціонуванні психіки або нервової системи. Вітамін B7 також дуже популярний серед жінок, оскільки він бере участь у підтримці здоров'я волосся або шкіри. Рекомендована добова доза становить 40 мкг.
 • Вітамін B9 (фолієва кислота, фолат) відіграє важливу роль в організмі, оскільки бере участь у синтезі нуклеїнових кислот при утворенні крові. Жінки приділяють особливу увагу отриманню достатньої кількості цієї речовини під час вагітності, оскільки вона відіграє важливу роль у розвитку та рості плода. Крім того, він допомагає зняти втому, виснаження і підтримати імунну систему. Крім того, він бере участь у поділі клітин і процесі утворення крові. Рекомендована добова доза становить 300-330 мкг.
 • Вітамін B12 (кобаламін) відрізняється тим, що наш організм може зберігати велику його кількість у своїх резервах. Таким чином, у нашій печінці може міститися у 2000 разів більше цього вітаміну, ніж нам насправді необхідно. Тому нестача може проявитися тільки через кілька років. В організмі він впливає на правильне функціонування імунітету, психіки та нервової системи. Крім того, він впливає на виробництво червоних кров'яних тілець, а також відіграє роль у поділі клітин. Рекомендована добова доза становить 4 мкг.
 • Вітамін С (аскорбінова кислота) насамперед асоціюється з його впливом на імунітет, нервову систему та психіку. Однак це не єдині його функції. Крім того, він бере участь у захисті клітин від окислювального стресу і зниженні втоми. Крім того, він незамінний для засвоєння заліза і правильного формування колагену (основного білка, з якого складаються сполучні тканини). Останній важливий, наприклад, для шкіри або правильного функціонування зубів, кісток, хрящів і кровоносних судин. Рекомендована добова доза становить 95-110 мг.

У яких формах можна приймати вітаміни?

 • Капсули і таблетки - вам не потрібно нічого готувати, просто проковтнете. 
 • Шипучі таблетки - вони зазвичай мають прекрасний смак і можуть урізноманітнити ваш питний режим. 
 • Порошкоподібні суміші - як і шипучі таблетки, вони можуть стати чудовим доповненням до вашого питного режиму, якщо ви будете ароматизувати ними воду. 
 • Жувальні гумки - ідеальні для тих, хто не любить ковтати таблетки. 
 • Краплі - великою перевагою є простота використання. Вони також чудово підходять для швидкого засвоєння. 
 • Спрей - відрізняється простотою дозування і швидкою абсорбцією. 
 • Олія - прекрасна форма, особливо для жиророзчинних вітамінів. Його можна вживати самостійно, але ідеальним є поєднання з їжею. 

Якщо ви хочете дізнатися більше про вітаміни, їхні різновиди, функції, рекомендовані дози та прояви дефіциту й надлишку, вам варто прочитати нашу статтю Повний посібник із вітамінів: Для чого вони потрібні, як виявити нестачу і скільки приймати.

показати більше

Продукти 1-30 из 127

на странице
Задать направление по возрастанию
Категория
 • Мультивітаміни (34)
 • Вітамін А (7)
 • Вітаміни групи В (33)
 • Вітамін C (20)
 • Вітамін D (24)
 • Вітамін Е (4)
 • Інші вітаміни (8)
Виробник
 1. GymBeam (45)
 2. NOW Foods (34)
 3. OstroVit (11)
 4. Universal Nutrition (5)
 5. The Protein Works (5)
 6. Reflex Nutrition (4)
 7. Purasana (3)
 8. ActivLab (3)
 9. VanaVita (3)
 10. GYMQUEEN (2)
 11. BeastPink (2)
 12. PRO!BRANDS (2)
 13. Swanson (2)
 14. Ölmühle Solling (1)
 15. Amix (1)
 16. Goldfield (1)
 17. Optimum Nutrition (1)
 18. PVL (1)
 19. Bodylab24 (1)
Смак
 1. без смакових добавок (17)
 2. апельсин (9)
 3. лимон (2)
 4. манго - маракуйя (2)
 5. абрикос (1)
 6. вишня - ягоди (1)
 7. зелене яблуко (1)
 8. апельсиновий лимон вишня (1)
 9. полуниця (1)
 10. аронія (1)
Пакування
 1. 1000 г (1)
 2. 250 g (1)
 3. 312 g (1)
 4. 342 g (1)
 5. 360 g (1)
 6. 500 г (1)
 7. 227 g (1)
 8. 12 g (1)
Пакування (мл)
 1. 30 ml (2)
 2. 100 ml (1)
 3. 59 ml (1)
 4. 118 ml (1)
 5. 237 ml (1)
Таблетки
 1. 90 табл (17)
 2. 120 табл (8)
 3. 20 табл (7)
 4. 60 табл (6)
 5. 100 табл (6)
 6. 30 пакетиков (3)
 7. 30 табл (3)
 8. 180 табл (2)
 9. 44 пакетиков (1)
 10. 200 табл (1)
 11. 240 табл (1)
 12. 250 табл (1)
 13. 12 x 20 tab (1)
 14. 48 x 30 tab (1)
Капсули
 1. 60 капс (22)
 2. 120 капс (16)
 3. 100 капс (14)
 4. 90 капс (11)
 5. 250 капс (4)
 6. 180 капс (2)
 7. 240 капс (2)
 8. 360 капс (1)
Форма
 1. Капсули (63)
 2. Пігулки (39)
 3. effervescent tablet (7)
 4. Порошок (6)
 5. Рідина (6)
 6. chewable tablet (6)
Суміш
 1. Суміш (72)
 2. Беспрімесний (55)
ЕТИКЕТКИ ПРОДУКТІВ
 1. Vegan (55)
 2. BIO (5)
 3. New (2)
 4. SK GREAT DEAL (1)
 5. CZ GREAT DEAL (1)
 6. HU GREAT DEAL (1)
 7. RO GREAT DEAL (1)
 8. HR GREAT DEAL (1)
 9. BG GREAT DEAL (1)
 10. UA / RU GREAT DEAL (1)
 11. SI GREAT DEAL (1)
 12. PL GREAT DEAL (1)
 13. GR GREAT DEAL (1)
Ціна
Фільтрувати за
Вегетаріанський (89)
Веганські (70)
Без глютену (120)
Без лактози (116)
Біо (6)
Без ГМО (100)
Без штучних підсолоджувачів (77)
Без пластмасової упаковки (8)
Без аспартаму (122)
 1. Mutivitamin Men‘s Essentials - GymBeam
  Чоловічі мультивітаміни Essentials - GymBeam
  98%
  98 % (26)
  549,00грн
 2. Мультивітамін Vitality complex - GymBeam
  Мультивітамін Vitality complex - GymBeam
  93%
  93 % (262)
  319,00грн
 3. Animal Pak - Universal Nutrition
  Animal Pak - Universal Nutrition
  97%
  97 % (45)
  1529,00 грн
 4. Multivitamín Vita Pink - BeastPink
  Мультивітамін Vita Pink - BeastPink
  98%
  98 % (100)
  549,00грн
 5. Вітамін D3 2000 IU - GymBeam
  Вітамін D3 2000 IU - GymBeam
  98%
  98 % (117)
  169,00грн
 6. Мультивітамін Opti Women - Optimum Nutrition
  Opti-Women - Optimum Nutrition
  87%
  87 % (6)
  669,00грн
 7. Vitamin C - GymBeam
  Вітамін С 1000 мг - GymBeam
  94%
  94 % (123)
  159,00грн
 8. Vitamín D3 2000 IU - NOW Foods
  Вітамін D-3 2000 IU - NOW Foods
  100%
  100 % (4)
  369,00грн
 9. Vitamín B-50 - NOW foods
  Вітамін B-50 - NOW Foods
  100%
  100 % (4)
  419,00грн
 10. Animal Immune Pak - Universal Nutrition
 11. Vitamin D3+K1+K2 Forte - GymBeam
  Вітамінний комплекс D3 + K1 + K2 Forte - GymBeam
  98%
  98 % (31)
  589,00грн
 12. ZMB6 - GymBeam
  ZMB6 - GymBeam
  90%
  90 % (56)
  269,00грн
 13. Chewable Multivitamin for kids - GymBeam
 14. Animal Pak Powder - Universal Nutrition
  Animal Pak Powder - Universal Nutrition
  94%
  94 % (15)
  2119,00 грн
 15. Vitamin C + zinc - GymBeam
  Вітамін C + цинк - GymBeam
  100%
  100 % (14)
  249,00грн
 16. Vitamín D3 & K2 - NOW Foods
 17. Essentials VitaPack - GymBeam
  Essentials VitaPack - GymBeam
  97%
  97 % (9)
  729,00грн
 18. D-Біотин (вітамін B7) - GymBeam
  D-Біотин (вітамін B7) - GymBeam
  100%
  100 % (7)
  219,00грн
 19. Yummies Multivitamin - GymBeam
  Multivitamin Yummies - GymBeam
  99%
  99 % (112)
  329,00грн
 20. Vitamin B-12 1000 mcg - NOW Foods
  Vitamin B-12 1000 mcg - NOW Foods
  100%
  100 % (3)
  249,00грн
 21. Magnesium chelate + B6 - GymBeam
  Magnesium chelate + B6 - GymBeam
  96%
  96 % (73)
  109,00грн
 22. Daily Formula - Universal Nutrition
  Daily Formula 100 таблеток - Universal Nutrition
  90%
  90 % (11)
  489,00грн
 23. Men's Active Sports Multi - NOW Foods
  Men‘s Active Sports Multi - NOW Foods
  100%
  100 % (1)
  1049,00 грн
 24. Multivitamin 100% - GymBeam
  Мультивітамін 100% - GymBeam
  99%
  99 % (18)
  99,00грн
 25. Pink Vitamin D3 - BeastPink
  Pink Вітамін D3 - BeastPink
  100%
  100 % (1)
  349,00грн
 26. Tribu ZMA 90 tab Amix
  Tribu ZMA 90 таблеток - Amix
  100%
  100 % (4)
  849,00грн
 27. Curcumin + Vitamin E - GymBeam
  Куркумін + Вітамін Е - GymBeam
  87%
  87 % (10)
  329,00грн
 28. Кальцій + Вітамін D3 - GymBeam
  Кальцій + Вітамін D3 - GymBeam
  20%
  20 % (1)
  339,00грн
 29. Chewable B-complex for kids - GymBeam
  Жувальний B-комплекс для дітей - GymBeam
  100%
  100 % (1)
  279,00грн
 30. Vit&Min FORTE 90 tabs - OstroVit
  Vit&Min FORTE 90 табл - OstroVit
  76%
  76 % (10)
  279,00грн

Продукти 1-30 из 127