Клітковина

Клітковина це категорія продуктів, що містять різні види клітковини. Тут ви можете знайти обидва види клітковини - розчинну і нерозчинну. Вони корисні для здоров'я загалом за кількома параметрами. Перш за все, клітковина позитивно впливає на травлення і слугує їжею для дружніх бактерій, що складають мікрофлору кишківника (мікробіом). Вона також часто асоціюється з відчуттям ситості. Це робить її важливою для всіх людей, які дотримуються принципів здорового харчування або намагаються схуднути.

 

У яких продуктах багато клітковини? Волокно природним чином присутнє у звичайних продуктах харчування, таких як фрукти, овочі, бобові, зернові та крупи. Якщо ви хочете збільшити споживання клітковини, ідеальним рішенням можуть стати харчові добавки з високою концентрацією клітковини. Більшість продуктів містять клітковину у вигляді розчинного порошку, який чудово підходить для каш, смузі або йогуртів.  

 

 

 

 показати більше

Які ефекти розчинної клітковини?

Розчинна клітковина слугує пребіотиком для живлення корисних бактерій, що живуть у нашій травній системі, тим самим сприяючи їхньому зростанню. Завдяки цьому вона благотворно впливає на травлення. Крім того, вона має здатність зв'язувати з собою воду, розбухати і тим самим уповільнювати проходження їжі через шлунок і всю травну систему. Це може призвести до подовження відчуття ситості, що особливо корисно при спробах схуднути. Таким же чином люди, які намагаються скинути кілька кілограмів, оцінять той факт, що з клітковини вивільняється лише невелика кількість енергії, що відповідає 2 ккал на 1 грам клітковини. 

 • Чудовим прикладом розчинної клітковини є псиліум, який можна додавати в йогурти, смузі або каші.

   

 • Існує також яблучна клітковина, яка є чудовим вибором для збагачення ваших страв завдяки своєму злегка солодкуватому яблучному смаку.

   

 • Однак інулін також є розчинною клітковиною, яку ви можете спробувати у вигляді порошку інуліну BIO Agave. Він також допоможе підсолодити їжу без зайвих калорій.

   

 • Варто згадати і глюкоманнан, який здатний зв'язувати в 50 разів більше води порівняно зі своєю вагою. У результаті він займає більше місця в шлунку і тим самим подовжує відчуття ситості. За даними EFSA, при прийомі в оптимальних кількостях він навіть сприяє підтримці оптимального рівня холестерину в крові, а в складі низькокалорійної дієти також сприяє зниженню ваги.

Які ефекти нерозчинної клітковини?

Нерозчинна клітковина не зазнає змін під час проходження через травну систему і не розпадається на енергію. Тому вона здатна зв'язувати воду та інші побічні продукти травлення. Завдяки цій здатності її часто розглядають як щітку, що очищає кишечник. Це робить його ідеальним для всіх тих, хто хотів би підтримати природну детоксикацію організму.

 • Ось деякі продукти, багаті на нерозчинну клітковину: горіхи та насіння, свіжі та сушені фрукти, овочі, бобові, овес та інші цільнозернові крупи. При цьому вона міститься здебільшого в шкірці вищезазначених продуктів.

Суміші розчинної та нерозчинної клітковини

Продукти, що містять як розчинну, так і нерозчинну клітковину, поєднують у собі переваги обох цих типів клітковини. Це робить їх чудовим вибором для всіх людей, які шукають комплексну харчову добавку.

 • Прикладом може слугувати Daily Fiber, який являє собою комбінацію з 5 видів клітковини, а також сублімованої полуниці. Чудовим бонусом також є його форма розчинного порошку, який можна додавати в каші, йогурти, смузі або просто змішувати з водою, соком або улюбленим напоєм. Таким же чином його можна додавати в тісто під час випічки.

Якщо ви хочете дізнатися більше про дію клітковини, прочитайте статтю: Харчова клітковина - скільки її потрібно споживати і які переваги вона дає?

 показати менше

10 Продуктів

на сторінці
Задать направление по возрастанию
Виробник
 1. GymBeam (5)
 2. Wolfberry (2)
 3. OstroVit (1)
 4. Country Life (1)
 5. Purasana (1)
Смак
 1. чорна смородина (1)
Маса в грамах
 1. 250 g (3)
 2. 150 г (1)
 3. 200 g (1)
 4. 240 g (1)
 5. 300 g (1)
 6. 75 g (1)
Таблетки
 1. 120 табл (1)
Кольори
 1. shadow (4)
 2. violet (1)
Капсули
 1. 120 капс (1)
Форма
 1. Порошок (6)
 2. Капсули (2)
 3. харчові продукти (2)
Суміш
 1. Беспрімесний (8)
 2. Суміш (2)
Юридична категорія продукту
ЕТИКЕТКИ ПРОДУКТІВ
 1. Vegan (9)
 2. BIO (2)
 3. New (1)
Ціна
Фільтрувати за
Вегетаріанський (10)
Веганський (9)
Без глютену (7)
Без лактози (9)
Біо (2)
Без ГМО (10)
Без штучних підсолоджувачів (8)
Без пластмасової упаковки (1)
Без аспартаму (10)
 1. Bio Psyllium - GymBeam
  БІО Псиліум - GymBeam
  99%
  99 % (46)
  319,00грн
 2. Daily Fiber - GymBeam
  Daily Fiber - GymBeam
  86%
  86 % (14)
  369,00грн
 3. Psyllium - Wolfberry
  Псиліум - Wolfberry
  98%
  98 % (17)
  79,00грн
 4. Apple fiber - GymBeam
  Яблучна клітковина - GymBeam
  91%
  91 % (22)
  89,00грн
 5. BIO Psyllium - Purasana
  BIO Псиліум - Purasana
  0%
  0% (0)
  359,00грн
 6. Glucomannan - GymBeam
  Глюкоманнан - GymBeam
  92%
  92 % (25)
  359,00грн
 7. Яблучна клітковина - Wolfberry
  Яблучна клітковина - Wolfberry
  91%
  91 % (21)
  79,00грн
 8. Psyllium CAPS - GymBeam
 9. Black Currant Fiber - OstroVit
  Клітковина чорної смородини - OstroVit
  100%
  100 % (1)
  209,00грн
 10. Apple fibre - Country Life
  Яблучна клітковина - Country Life
  97%
  97 % (6)
  89,00грн

10 Продуктів